• 25 April 2019

Kars Belediye personeline yemek verilecek!

Kars HDP Belediye Başkanı Ayhan Bilgen ve Eş Başkan Şevin Alaca Kars Belediye Binası konferans salonunda belediye çalışanları ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Gerçekleşen toplantıda Eş Başkan Şevin Alaca;  “Öncelikle tabi ki belediye ile ilgili geçmişte yapılan işlerle önümüzde çizeceğimiz yol haritasını netleştirmek adına, bir durum tespiti yapmakla geçti haftamız” diyerek sözlerine devam etti; “Sık sık vurguladık bizler Kars için bu göreve talip olduk. Görünen köy kılavuz istemez misali sorunlarının çok ağır olduğunu zaten apaçık ortada. Asıl belediye işlerinin de yerine getirilememiş olması zaten hepimiz için vahim bir durum. Kars halkının insani yaşam koşulları ellerinden alınmış gözüküyor. Bu Kars halkına yapılmış çok büyük bir haksızlıktır. Hep beraber bu mevcut kötü durumu ortadan kaldırmak için el birliğiyle çalışacağız.

Tekrar vurgulamak istiyorum; bizlerin, kimsenin kimliğiyle, inancıyla, siyasi tercihiyle ilgili hiç bir sıkıntımız sorunumuz yoktur. Bizim için esas olan yaptığımız işin ne kadar verimli yaptığımızdır ve kazandığınız ücreti hak edip hak etmediğinizle alakalıdır. Bizler bu bir haftalık süreç boyunca çalışmaya başladık ve ben inanıyorum ki bundan sonra ki süreç içinde uyum içerisinde ve birbirimize saygı çerçevesinde çalışarak Kars için en iyi olanı hep beraber yapacağız. Bunun için bizlerin de sizlerin de elimizden gelen gayreti sonuna kadar sarf edeceğimize, sarf edeceğinize inanıyorum ve teşekkür ediyorum. Şehrimiz için halkımız için hayırlı olmasını diliyorum”.  dedi.

Ayhan Bilgen İmkânsızlıklara karşı Belediye çalışanlarına teşekkür etti;

Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen; “Özellikle bir hafta içerisinde aslında çalışma koşullarınızda çok da bir iyileştirme yapamamamıza rağmen, teknik eksiklikler, cihaz, araç, eksikliklerine rağmen, şehirde en çok önemsenen temizlik konusu ile ilgili gösterilen hassasiyet özellikle zabıtalarımızın çalışma temposundaki artış diğer ana kademe birimlerinden; destek birimlerinde, fen işlerinde tek tek birimleri saymayayım ama bu hizmetin daha iyi yürümesi konusunda daha verimli hizmetin verilemsi konusunda çaba sarf eden, fedakârlık gösteren, zor şartlarda çalışan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

‘Yemekhane var fakat faaliyet göstermiyor.’

Bilgen; “Bu binayı gezdiğimizde gördük yemekhane tesisat olarak var. Malzeme alımı yapılmış ve bir yemekhane hizmeti verilmeye başlanmamış biz bunu kısa sürede çözmek istiyoruz” diyen Bilgen, şöyle devam etti; “Farklı bölümlerden servis, bulaşık, aşçı gibi personelleri çözer çözmez burada yemek vermeye başlayacağız kamu kurumlarındaki en küçük rakam kaçsa biz de buradan kar etmeyi beklemiyoruz. Biz de sizlere daha uygun çalışma ortamları sağlamak için biran önce yemekhaneyi açacağız.”

‘Artık birbirimize güvenip hızlı bir mesafe almamız gerekiyor’

Başkan Bilgen; “Kısa bir süre içerisinde kreş açmaya dair bir bina ayarlayacağız ve artık bir birimize güvenip hızlı mesafe almamız gerekiyor. Bu sabah güzel bir meclis toplantısı yaptık. Bütün partiler uyumlu biçimde bu belediyedeki yolsuzluklarla mücadele konusunda tüm gruplar duyarlıdır. Birlikte şehrimizin yararına olan kararları uzlaşarak, kararlaştırarak, oy çokluğuyla değil; oy birliğiyle almayı güzel bir örnek koyduk sabahleyin. Bundan sonra da böyle devam edecek. Bu şehirde, bu belediyede herhangi bir parti üzerinden bir ayrıcalık, bir ayrımcılık asla olmayacak, hiç bir parti de dışlanmayacak, hiçbir şekilde hiçbir meclis üyemiz bir diğerinden farklı üstün ya da altta değildir. İnşallah daha verimli bir çalışma yapacağız. Biz hepinize teşekkür ediyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

 

 

 

 

admin

Önceki Haber

Beylerbeyi Sarayı 191 yıldır kurtarılmayı bekliyor

Sonraki Haber

Kars’ta okul servisleri denetlendi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.