• 25 April 2019

Azerbaycan Başkanı Aliyev Kars ve Iğdırın MHP’ye bırakılmasını istedi mi?

İnternet’te dolaşan bazı haber sitelerinde Azerbaycan Lideri Aliyev, Kars ve Iğdır’ın yerel seçimlerde MHP’ye bırakmasını istediği yer alıyor.

Yerel seçimlerin yaklaşması ile bir çok partinin adayları belediye başkanlığı için rekabet içerisine girdi. Haber siteleri de artık son günlerde yerel seçim heyecanına ortak oluyor. Bazı haber sitelerinin yaptıkları haberlere göre Azerbaycan Başkanı Aliyev’ de Kars ve Iğdır’ın MHP ye bırakılmasını istemiş. bunun sebebi tam olarak bilinmiyor. . Bu talep, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletildi. Iğdır ve Kars, Cumhur İttifakı kapsamında MHP’ye bırakıldı.

AK Parti ve MHP’den oluşan Cumhur İttifakı kapsamında ortak aday çıkarıldı. Kars’ta Çetin Nazik, Iğdır’da da İsa Yaşar Tezel, MHP’den aday oldu. AK Parti, Cumhur İttifakı kapsamında iki ilde MHP’nin adayını destekliyor. Hatta bir çok Ak Partili bakanın son günlerde Kars ve Iğdır’a gelerek MHP adayının kazanması için destek çalışmalarına girdiler.  Oy istedikleri gözlenmektedir.

İTTİFAKTA ALİYEV İDDİASI

Seçimlere sayılı günler kala yurtta ve Kars’ta yerel seçim atmosferi gündemin üst sıralarını oluştururken sosyal, kültürel ve ticari yaşamda da “Bekle gör.” politikasına dönüştü. Öte yandan bazı sitelerde ye alan haberde Kars ve Iğdır ile ilgili bir haber gündeme oturdu. Bazı haber siteleri ismini açıklamadığı  bir siyasetçiye dayandırarak verdiği haberde Iğdır ve Kars’ın Cumhur İttifakı kapsamında MHP’ye bırakılmasının görünenden daha büyük boyut içerdiğini söyledi. Yine aynı siyasetçi, “Iğdır ve Kars’ı MHP’ye bırakın” talebi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’den gelen bir talep olduğunu iddia etti.

 

admin

Önceki Haber

Kars’ta, yaşlı nüfus oranı 2018 yılında yüzde 7,9 oldu

Sonraki Haber

Kars’ta “Çanakkale Zaferi” fotoğraf sergisi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.