Sarıkamış’ta ilk kez satranç turnuvası heyecanı yaşandı

Kars Gençlik Spor İl Müdürlüğüne bağlı Sarıkamış Gençlik Merkezinde ilk kez resmi satranç turnuvası düzenlendi.
Sarıkamış’ta ilk kez satranç turnuvası heyecanı yaşandı

Tacettin DURMUŞ

 

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Satranç Turnuvası kapsamında, Kars Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu Sarıkamış İlçe Temsilciliğinin iş birliği ile düzenlenen turnuvada geleceğin usta sporcuları bir araya geldi.

Sarıkamış ve çevresinden çok sayıda satranç tutkununun ilgi gösterdiği turnuvada, 2008-2009 ve 2010-2012 doğumlu gençler olmak üzere iki kategoride mücadele etti.

Turnuvayı ziyaret eden Sarıkamış Kaymakamı Doğan Kemelek, düzenlenen turnuvadan duyduğu mutluluğu ifade ederek, sporculara başarılar diledi. Kaymakam Kemelek, turnuvada emeği geçenlere de teşekkür etti.

Dereceye giren sporculara madalya ve başarı belgesinin yanı sıra Sarıkamış Belediye Başkanı Harun Hayali tarafından da kol saati hediye edildi. Ayrıca turnuvaya katılan tüm sporculara katılım belgesi verildi.

Türkiye Satranç Federasyonu Kars İl Temsilcisi Emine Atakişi, turnuvanın gerçekleştirmesinde deksek veren Sarıkamış Kaymakamı Doğan Kemelek, Sarıkamış Belediye Başkanı Harun Hayali ve Sarıkamış Gençlik Merkezi Müdürü Bülent Yıldırım ve tüm katılımcılara teşekkür etti.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!