Haber Detayları

180 gezgin Doğu Ekspresiyle Kars’a


Tarih: 30/11/2019 - Yazar: admin

“Sevgi Ekspresi” projesi 81 ilden 180 gezgini Kars’ta bir araya getirdi.


Ankara’da bir araya gelen 180 gezgin “180 gezgin sevgi taşıyor” sloganıyla Doğu Ekspresi aracılığıyla Kars’a geldi. İlkokul öğrencileri için bir araya gelen öğrenciler köy çocuklarına kitap, kırtasiye, oyuncak ve kıyafet gibi yardım malzemeleri getirdi.

Sosyal medyada kurucusu olduğu “GezenTayfa Activity” platformunda köy okulları, yetimhaneler ve huzur evlerine sosyal sorumluluk projeleri kapsamında yardım eden sanatçı Gölge Kaya, 81 ilden 180 gezgini bir araya getirdi. 24 saat süren masalsı yolculuk ile Doğu Ekspresi aracılığıyla Kars’a gelen grup, yük vagonundan eşyaları da imece usulü ile elden ele alarak otobüslere yerleştirdi.

Kars Tren Garında gazetecilere açıklama yapan Gölge Kaya, masalsı bir yolculuğun ardından Kars’a geldiklerini belirterek, “Şuan burada Anadolu’nun çeşitli illerinden, 81 ilinden Ankara Tren Garı’nda buluşup, Doğu Ekspresiyle 24 saat süren bir yolculuğun ardından Kars Tren Garı’na gelmiş bulunmaktayız. Sırt çantamızda köy çocukları için yardım malzemeleri ve yüreğimizde sevgiyle buraya geldik. “Sevgi Ekspresi” ismini verdiğimiz projeyle Kars’tayız. Bu ilk değil, sonda olmayacak. Dünya’yı sevgi kurtaracak. Yolculuğumuz 24 saat sürdü. Tren içerisinde tanışarak, kaynaşarak, şarkılar söyleyerek Kars’a geldik.” dedi.

Etiketler: Güncel,doğu ekspresi,tren,kars,karstan haberler

Hava Durumu
KARS Hava Durumu
Güncel Haberler

Gökhan Yılmaz’da...

Kars Belediy...

Gölgeleyen: “5 Ar...

İYİ Parti ...

Yeşilbaş yaban ör...

160 kuş tü...

Kars’ta sınır ö...

Kars Valisi ...

Girişimsel Radyoloj...

Girişimsel ...