Haber Detayları

Rektör Kapu’ya çirkin saldırıya kınama


Tarih: 21/12/2019 - Yazar: admin


Kars'ta bazı internet haber sitelerinde yayımlanan "Kars'ın Süpermen Rektörü" başlıklı habere tepkiler yağıyor.

Kafkas Üniversitesi öğretim üyeleri sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla yapılan habere tepki gösterirken, Kafkas Üniversitesi Rektörlüğü'nden yapılan açıklamada ise haberi yapan internet siteleri hakkında adli işlem yapılacağı bildirildi.

Kars Kafkas Üniversitesi Rektörlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, "Son günlerde ilimiz yerelinde internet gazeteciliği yapmakta olan iki haber sitesinin üniversitemiz ve rektörümüz ile ilgili olarak sıklıkla olumsuz yönde haberler yapmakta olduğunu yakından takip etmekteyiz. Görevi kamu oyunu doğru ve sağlıklı bir şekilde bilgilendirmek olan ve bizler için önemli bir yere sahip gazetecilik mesleğinin saygınlığı ve meslek etiği gözetilmeyerek kaba ve çirkin bir haber diliyle yayınlar yapıldığını üzülerek görmekteyiz. İfade edilen birimlerin hepsinin yöneticileri görevlerini icra etmektedir" denildi.

"Yasal süreç başlatılacak"

Kafkas Üniversitesi ve Rektör prof. Dr. Hüsnü Kapu'yu hedef alan asılsız haberlerle ilgili yasal işlem başlatılacağının belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bazı internet haber sitelerinde Rektör Prof. Dr. Hüsnü Kapu ile ilgili çıkan asılsız haberlere Kafkas Üniversitesi öğretim üyelerinden de tepki yağdı.

Kafkas Üniversitesi öğretim üyeleri sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlardan bazıları şöyle:

"Ayrıca bir devlet kurumu ile üst düzey yöneticisinin şahsiyeti hedef alınarak, karalama ve aşağılama maksadı taşıdığını düşündüğümüz bu türden haberlerin, Üniversitemiz ve Rektörümüzün şahsında, tüm akademik camiamız ile öğrencilerimizin yanı sıra, Kars şehrimizin de itibarına zarar veren bir nitelik taşıdığı kanaatindeyiz. Bu nedenle, söz konusu haberlerle ilgili olarak Rektör Makamı tarafından yasal sürecin başlatılacağını kamuoyuna saygıyla arz ederiz."

"Kınama yetmez. Bir üniversitenin rektörünün, hepsinden önemlisi bir şehrin üst düzey bir devlet görevlisinin şahsında, bir şehrin tamamının itibarını zedeleyici ve küçük düşürücü bu yalan ve iftiraları yazanların ipleri hangi alçakların elindeyse elbet bulunur ve kanun önünde hesap verirler! Ama maalesef olan bu şehre olmaktadır. Bu ve bunun gibi kan emici sülüklerin bu şehirden temizlenmesi için vicdanı ve insafı olan herkes üzerine düşeni yapmalıdır."


Etiketler: Güncel

Hava Durumu
KARS Hava Durumu
Güncel Haberler

"Kars'ta Kavılca bu...

Kars Valisi Türker Öksüz, yöreye özgü kavılca buğdayını tanıtıp yaygınla...

İyot eksikliği Kar...

Endokrinoloj...

SERKA bölgenin kalk...

SERKA, bölg...

Selim’de, “Birin...

Selim Beledi...

Jandarma’dan defin...

Sarıkamış...