• 26 June 2019

Kars Belediyesi eski idarecilerine soruşturma açıldı

Kars Belediyesi eski idarecilerine soruşturma açıldı

Kars Belediye Eş Başkanı Ayhan Bilgen Kars Belediyesine geçmiş borçlar nedeni ile Belediyeye hemen hemen her gün haciz işleminin yapıldığını, bunların bazılarının anlaşma ile çözüme kavuşurken, haksız haciz işlemleri için de kanuni yola baş vurulacağını belirtti. Başkan Bilgen gazetemiz muhabirinin bir sorusu üzerine şöyle dedi;

“Eski yönetim tarafından bazı şirketlere belediyenin borçlandığını, çok sayıda haksız işlem ve ödemelerin yapıldığını, Kars Belediyesinin bu neden ile çalışamadığını hizmetlerin önemli ölçüde aksadığını tespit ettik. Biz bir taraftan noksan hizmetleri gidermeye çalışırken bir taraftan da haciz işlemleri ile uğraşıyoruz. adeta her gün kurumumuza haciz gelmekte. makam aracına, koltuklarımıza kadar Kars Belediyesi hacizli duruma düşürüldü. Biz makam sevdalısı değiliz. gerekirse yerde de otururuz. önemli olan hizmetlerin aksamaması ve halkın ihtiyaçlarının giderilmesidir. bunu için de yardım sever kişi ve kurumlardan destek almaya çalışıyoruz.”

Başkan Bilgen daha sonra eski Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Başkan yardımcıları ve bazı birim amirler ile ilgili soruşturmanın başladığını, bu durumun müfettişler nezdinde ve hukuki olarak sürdüğünü yakında bu hususta bir açıklama yapabileceklerini sözlerine ekledi.

admin

Önceki Haber

Kars’ta iki Hilton oteli için imzalar atıldı

Sonraki Haber

Belediyeden 50 kişi istifa ile ayrıldı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.