“15 Temmuz’u unutturmayacağız!”

Kars Milli Eğitim İl Müdürlüğünün “15 Temmuz’u unutturmayacağız” temalı etkinlikleri devam ediyor.
“15 Temmuz’u unutturmayacağız!”

Tacettin DURMUŞ

İl genelinde yıl boyunca devam etkinlikler kapsamında okullarda hazırlanan ‘15 Temmuz’ temalı gazete, resim ve seminer çalışmaları yapılıyor.

2023 yılına sayılı günler kala Kars Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Kafkas Üniversitesi işbirliği ile ortaokul öğrencilerine yönelik konferans verildi.

Kars Valiliği koordinasyonunda gerçekleştirilen program kapsamında Kafkas Üniversitesi Ortaçağ Tarihi ABD Başkanı Prof. Dr. Selçuk Ural, ’15 Temmuz’u anlatan konferans sundu. Ardında da ilimizdeki ortaokul öğrencilerinin çizdiği resim sergisinin açılışı yapıldı.

Etkinlikte açılış konuşması yapan Kars Milli Eğitim İl Müdürü Aydın Acay, küçükten büyüğe herkesin milli duygularını güçlendiren bu çalışmalarla, ‘15 Temmuz’ günü yaşanılanları ve kazanılan zaferin hafızalarda diri tutulduğunu söyledi.

Salonu dolduran öğrencilere, ‘Sahip olduğunuz manevi değerleri koruyarak vatan ve millet sevginizi asla kaybetmeyin’ öğüdü veren Müdür Aydın Acay konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Aziz milletimizin ve kahraman güvenlik güçlerimizin hain darbe girişimi karşısında gösterdiği onurlu duruşun, hainlerin yenilgiye uğratılmasının ve demokrasi zaferinin 6. yıl dönümü sebebiyle tüm yurtta şehitlerimizin yâd ediyoruz. Ayrıca gazilerimize minnet ve şükranların sunuyoruz. Milletimizin demokrasiye olan inancının ve bağlılığının gelecek nesillerimize aktarılması, toplumsal hafızanın diri tutulması, milli birlik ve beraberlik, vatan sevgisi, demokrasi ve yurt bilincinin güçlendirilmesi amacıyla tüm eğitim kurumlarımızda ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri’ düzenlenmektedir.

İlimizde de bu kapsamda okullarda hazırlanan ‘15 Temmuz’ temalı gazete, resim ve seminer çalışmaları yapılmaktadır. Yapılan bu çalışmalar, bütün bir yıl boyunca devam etmektedir.

Küçükten büyüğe herkesin milli duygularını güçlendiren bu çalışmalarla, 15 Temmuz günü yaşanılanları ve kazanılan zaferi hafızalarda diri tutuyoruz. Bugün de aynı amaçla Valiliğimizin koordinasyonunda Kafkas Üniversitesi ile iş birliği yaparak kıymetli hocamız Prof. Dr. Selçuk Ural ile ortaokul öğrencilerimizi ve kurum temsilcilerini bir araya getirmiş bulunmaktayız.

Siz değerli konuklarımızı ve öğrencilerimizi bir araya getirmenin gururunu yaşıyoruz. Sevgili Öğrencilerimiz, Sizlerden istediğimiz sahip olduğunuz manevi değerleri koruyarak vatan ve millet sevginizi asla kaybetmemenizdir. Unutulmamalıdır ki geçmişte olduğu gibi bugünde gelecekte de aziz milletimiz; vatanını, bağımsızlığını ve demokrasiyi hedef alan en küçük b r tehdit durumunda daha kararlılıkla mücadele edecektir. Bu tehdit durumuna sebep olan kişi ya da kişiler milletimizin çelik gibi iradesiyle karşılaşacaktır. Bu vesileyle darbe girişimini engellemek için canla başla mücadele ederek şehitlik mertebesine ulaşan aziz şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize minnet ve şükran duygularımı sunuyorum.” Dedi.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!