Karahal İl Başkanı olarak atandı!

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kars İl Başkanlığı görevine Muhammet Karahal atandı.
Karahal İl Başkanı olarak atandı!

İHA - Açıklamalarda bulunan Karahal, hiçbir siyasi parti ayrımı gözetmeden hizmet edeceklerini belirterek, "Türkiye’mizin Serhat Şehri Gazi Kars kentinde hizmet etmek isteyen tüm hemşerilerimizi Büyük Birlik Partisi çatısı altında toplanmaya davet ediyoruz" dedi.

İl Başkanı Karahal; "Büyük Birlik Partisi Genel Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici’nin tensipleri ile Kars İl Başkanlığı görevine atanmış bulunmaktayım." dedi. Amacının, Kars'a hizmet etmek olduğunu ifade eden İl Başkanı Karahal,"Onurlu geçmişimiz ve enerjimizle hiçbir siyasi parti ayrımı gözetmeden tüm Kars halkına hizmet etmek için yola çıktık açıklamasında bulundu.

Karahal; “Büyük Birlik Partisi olarak, ebedi liderimiz şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun dediği gibi "Dik duracağız, Doğru söyleyeceğiz, Düz yürüyeceğiz, Her zaman ve Her Şartta Milletimizin Yanında Olacağız." Tüm yönetimimiz ile insan hak ve özgürlüklerinin savunucusu olarak çalışmak istiyoruz dedi.”

Öte yandan; 14 Eylül 2021 Salı günü Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Desteci Kars’a gelecek.

Muhammet Karahal Kimdir;

1966 Kars Doğumlu İlkokul Ortaokul ve liseyi Kars’ta okuyan Anadolu Üniversitesi İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi Muhasebe Bölümü mezunu,  evli 3 çocuk babası olan Karahal, 1988 yılından itibaren serbest muhasebeci mali müşavirlik yapmakta. Ak Partinin kuruluşunda il yönetiminde teşkilat başkanlığı, seçim işleri başkanlığı, yerel yönetim başkanlığı, mali ve idari işler başkanlığı, il muhasipliği, il genel sekreterliği ve 4 dönem seçim koordinasyon başkanlığı görevleri yürüten Karahal, 2011 yılından itibaren siyasete ara vermesi 2019 da merkez ilçe teşkilat başkanlığı görevine seçilmesi ile birlikte yeniden siyasete arenasında yer aldı. Karsta İlim Yayma Cemiyetinin ilk kuruluşunda yöneticilik ve denetim kurulu üyeliği yaptı. Türk Hava Kurumu Kars Şubesi Başkanlığı, Tüm Spor Adamları Federasyonunun Kars Şubesi Başkanlığı Ve Aynı Zamanda Genel Merkez Denetim Kurulu Üyeliği, Kars Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun Genel Sekreterliği, Gazi Kars Spor Kulübünün Başkanlığı Görevlerini Sürdürmekte.

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!