Kars polisi düğünlerde koronavirüs denetimi yapıyor

Kars’ta polis ekipleri düğünleri denetliyor
Kars polisi düğünlerde koronavirüs denetimi yapıyor

Kars Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla düğünlerin yerinde denetlenmesi kararının ardından İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler denetimlerine başladı.

İl Hıfzıssıhha Kurulunun düğünlerde uygulanacak tedbirler konulu kararında; İlimiz genelinde bulunan Köylerde ve/veya sokaklarda yapılan düğün (gelin alma, kına vs. dahil), nişan, sünnet düğünü vb. etkinliklerin süresinin aynı gün içerisinde kalacak şekilde en erken başlangıç saati: 10.00 ve en geç bitiş saati: 22.59 şeklinde olması, İlimiz genelinde yapılması planlanan nişan, nikah ve düğünlerin sahiplerince (taraflarınca) en az 48 saat öncesinden nişan, nikah ve düğünlerin yapılacağı tarih, saat ve adreslerini bağlı bulundukları İl/İlçe Emniyet Müdürlükleri veya İl/İlçe Jandarma Komutanlıklarına bizzat bildirmelerinin zorunlu olmasına, söz konusu bildirimlerin yapılıp yapılmadığının ilgili mahalle/köy muhtarlarınca takibinin yapılması, Bildirimi yapılan adreslere ilgili kolluk kuvvetlerince personel (resmi, sivil) görevlendirilmesine, görevlendirilen personellerce, daha önceki alınan İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi kararlarındaki tedbir ve önlemler ile Sağlık Bakanlığı bilim kurulu üyelerince hazırlanan nikah ve düğünlerde alınması gereken önlemlerin belirlendiği rehberlere uygunluk açısından denetimlerinin yapılması kararı alınmıştı.

Kentte polis ekipleri tarafından mahalle aralarında ve düğün salonlarında yapılan düğün ve nişanlarda koronavirüs denetimi yaptı. Denetimlerde vatandaşların ateşi ölçüldü, uyarılarda bulunuldu ve kurallara uymayanlara cezai işlem uygulandı.

Sosyal mesafe kuralının ve maske takma zorunluluğunun hatırlatıldığı denetimler aralıksız sürüyor.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!