Kars’ta 26 ev ve ahırda hasar oluştu

Ardahan’da bugün saat 17.08’de meydana gelen depremde etkilenen Kars’ta toplam 26 ev ve ahırda maddi hasar oluştu.
Kars’ta 26 ev ve ahırda hasar oluştu

Volkan KARABAĞ

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) verilerine göre, saat 17.08'de, merkez üssü Göle ilçesi olan 5.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerin 7 kilometre derinliğindeki deprem, Erzurum, Kars, Ağrı ve Iğdır'da da hissedildi. İlk belirlemelere göre, Merkez Küçükboğatepe köyünde 1, Akyaka ilçesi Esenyayla köyünde 9, Selim ilçesi Karaçayır köyünde 2 ve Gelinalan köyünde 1, Susuz ilçesi Kayadibi 5, Ortalar köyünde 2, Büyük Çatak köyünde 5 olmak üzere toplam 25 ev ve 1 ahırın hasar gördüğü öğrenildi. Bölgede paniğe neden olan deprem sonrası AFAD, UMKE, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, jandarma, emniyet ve sağlık ekiplerinin incelemeleri sürüyor.

Deprem sonrası Vali Türker Öksüz’ün talimatıyla Kars 112 Acil Çağrı Merkezi’nde de 30 personel olası ihbar ve durumlar için hazır bekletiliyor.

kars’ta-26-ev-ve-ahirda-hasar-olustu-(1).jpegkars’ta-26-ev-ve-ahirda-hasar-olustu-(2).jpegkars’ta-26-ev-ve-ahirda-hasar-olustu-(5).jpgkars’ta-26-ev-ve-ahirda-hasar-olustu-(7).jpegkars’ta-26-ev-ve-ahirda-hasar-olustu-(1).jpgkars’ta-26-ev-ve-ahirda-hasar-olustu-(3).jpegkars’ta-26-ev-ve-ahirda-hasar-olustu-(6).jpegkars’ta-26-ev-ve-ahirda-hasar-olustu-(8).jpgkars’ta-26-ev-ve-ahirda-hasar-olustu-(4).jpegkars’ta-26-ev-ve-ahirda-hasar-olustu-(3).jpg

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!