Kars’ta kış lastiği mesaisi başladı

Kars’ta havaların soğumasıyla birlikte kış lastiği taktırmak isteyen sürücüler, lastikçilerin yolunu tuttu
Kars’ta kış lastiği mesaisi başladı

Kars'ta, şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için 1 Aralık’ta başlayan zorunlu kış lastiği uygulaması nedeniyle oto lastikçilerde yoğunluk oluştu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca, Kış Lastiği Kullanma Zorunluluğu ile İlgili Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ kapsamında ticari araçlar için zorunlu hale getirilen uygulama 1 Aralık 2020 tarihinde başlayacak. Kars’ta havaların soğumasıyla araçlarına kış lastiği taktırmak isteyen sürücüler, lastikçilerde yoğunluk oluşturdu.

Kasım ayının girmesi ile birlikte kış lastiği mesaisine başladıklarını belirten oto lastik tamircisi Kadir Sancar, 1 Aralık – 1 Nisan tarihleri arasında kar lastiğini kapsayan mecburiyetten kaynaklı havaların soğumasıyla birlikte vatandaşların biran önce lastiklerini değiştirmek istediğini kaydederek, “Biz de bu nedenden dolayı elimizden gelen tüm şartları zorlayarak müşterilerimizi memnun etmek zorundayız.” dedi.

Sancar, koronavirüs nedeniyle araçları tek tek içeriye aldıklarını, müşterileri içeride bekletmeyerek lastik değişimini gerçekleştirdiklerini de söyledi.

Kars’ta vatandaşların 1 Aralık tarihini beklemeden lastiklerini değiştirmeye başladıklarını da belirterek, “Vatandaşlarımızın can güvenlikleri için kış lastiklerini kullanmalarını öneriyoruz.” ifadesini kullandı.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!