Kars’ta uyarı dönemi bitti, cezalar ardı ardına kesiliyor

Kars Valisi Türker Öksüz’ün adeta seferberlik ilan edilmesinin açıklamasının ardından kurallara uymayanlara idari para cezası kesilmeye başlandı
Kars’ta uyarı dönemi bitti, cezalar ardı ardına kesiliyor

Koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek için il genelinde en sıkı tedbirlerin alınacağını belirten Vali Öksüz, adeta seferberlik ilan edilmiş gibi her kesin kurallara ve tedbirlere uyması için tüm yaptırımların istisnasız uygulanacağını duyurmasının ardından polis ekipleri harekete geçti.

Gerek motorlu araçlardan gerekse Belediye anons merkezinden yapılan duyuruya istinaden merkez ve mahalle aralarında maske takmayan veya maskesini kurallara uygun takmayan tüm vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282'nci maddesi uyarınca 900 lira idari para cezası uygulanıyor.

Polis ekipleri Prof. Dr. Metin Sönmez Caddesi ile Aşık Şenlik Bulvarı köşesinde maskesi olmayan bir vatandaşa ilk cezayı kesti. Vatandaş, maskesini sigara içmek için çıkarttığını söylese de ceza yemekten kurtulamadı.

Ekiplerce gerçekleştirilen denetlemelerde, vatandaşların çoğunun maske kuralına uydukları bazı vatandaşların ise, denetleme yapan polisleri görünce fark etmeden maskelerini taktıkları görüldü.

Polisin, kent genelindeki maske denetlemelerinin devam edeceği öğrenildi.

kars’ta-uyari-donemi-bitti,-cezalar-ardi-ardina-kesiliyor-(4).jpgkars’ta-uyari-donemi-bitti,-cezalar-ardi-ardina-kesiliyor-(1).jpgkars’ta-uyari-donemi-bitti,-cezalar-ardi-ardina-kesiliyor-(2).jpgkars’ta-uyari-donemi-bitti,-cezalar-ardi-ardina-kesiliyor-(3).jpg

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!