Karslı sporcular, WUSHU Şampiyonasına katılmak için destek bekliyor

3 -13 Şubat tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek olan Türkiye WUSHU şampiyonasına katılacak olan Karslı sporcular destek bekliyor.
Karslı sporcular, WUSHU Şampiyonasına katılmak için destek bekliyor
Aralarında 2 Afgan sporcunun da bulunduğu 2’si antrenör 12 sporcu, Antalya’da Kars’ı en iyi şekilde temsil ederek madalya ile dönmek için çaba sarf ediyor.  

Zor şartlarda çalışmalarını sürdüren ve maddi durumları yetersiz olan sporcular, 3 - 13 Şubat tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek olan şampiyonaya katılmak için yol ve konaklama giderlerini karşılayacak bir kişi veya kurum desteğine ihtiyaç duyuyor.

Kars’a madalyalar ve şampiyonluk ile dönmek isteyen sporcuların antrenörlerinin, söz konusu desteği almak için Kars Valisi Türker Öksüz ile görüşecekleri öğrenildi. Vali Öksüz veya bir sponsorun destek vermesi durumunda, Kars’ı en iyi şekilde temsil edeceklerini de belirten sporcular yılın en az yarısını ağır kış şartlarında geçiren Kars’ta salon sporlarının desteklenmesi gerektiğine dikkat çektiler. Destek verilmesi durumunda Kars’ta çok sayıda sporcu gencin yetişmesinin mümkün olacağını da belirten WUSHU antrenörleri, böylelikle gençlerin kötü alışkanlıklardan uzaklaşarak spora yöneleceklerinin de altını çizdiler

Kaynak: KARS HAVADİS

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!