SERKA, Bölgesel Kalkınma Dergisini tanıttı

SERKA, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğünün yayın organı olan Bölgesel Kalkınma Dergisinin bölgede tanınması için TRA2 Bölgesi akademisyenlerine çevrimiçi bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.
SERKA, Bölgesel Kalkınma Dergisini tanıttı

Adnan KARAHAN

 

Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA), Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğünün yayın organı olan Bölgesel Kalkınma Dergisinin bölgede tanınması için TRA2 Bölgesi (Ağrı, Ardahan, Iğdır, Kars) akademisyenlerine çevrimiçi bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Yayın hayatına, öncü bir dergi olarak başlaması hedeflenen Bölgesel Kalkınma dergisinin bölgelerde tanıtılması ve akademik çalışmaların dergide değerlendirilmesini amaçlayan SERKA, TRA2 Bölgesindeki üniversitelerden katılım sağlayan bir grup akademisyene,  bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Iğdır YDO Koordinatörü Ramazan Mutlu Doğaner’in moderatörlüğünde, Dr. Deniz Akkahve’nin sunumuyla gerçekleşen toplantıda, yılda 4 defa yayınlanması hedeflenen derginin vizyonu ve misyonu ve yayın kabul şartları konusunda katılımcılara bilgi verildi.

Bölgesel kalkınmayla ilişkili konularda akademik çevre ile kamu arasında köprü oluşturularak politika tasarım süreçlerinin daha etkin hale getirilmesi ve bu alanda akademik çalışmaların nitelik ve nicelik olarak artırılmasını hedefleyen Bölgesel Kalkınma dergisi için, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının çevrimiçi sistemi olan DergiPark üzerinden 2022 Ekim ayında makale kabulüne başlanmıştı.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!