TRT Ankara Televizyon ekibi 10 kişilik ekiple Kars’a geldi.

Yapımcılığını Sevim Karakaya, Yönetmenliğini Deniz Girginkoç Nazik ve görüntü yönetmenliğini de Mesut Bülent Mortaş’ın gerçekleştirdiği proje Kars merkez, Sarıkamış, Ani Antik Kenti ve Çıldır Gölü çevresinde gerçekleştirildi.
TRT Ankara Televizyon ekibi 10 kişilik ekiple Kars’a geldi.

Albümleri, besteleri  ve kitapları bulunan Salih Şahin ile Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağında, Kars Merkez, Sarıkamış, Ani Antik Kenti ve Çıldır Gölü’nde çekimler gerçekleştirildi. Kars’ın geçmiş tarihini özellikle Alparslan türküsü işleyen Şahin, Sarıkamış şehitleri ve Kars’ın geçmişi ile ilgili de bilgiler verdi. Ayrıca kendi atölyesinde saz, kopuz, tar ve bir çok enstrüman imalatı yapan Salih Şahin’in imalatından da görüntüler alındı.

Program akışında farklı illerin de tarihi ve kültürü hakkında araştırmalara yer verilmesinin yanı sıra İngilizce olarak bir çok ülkede tanıtım günlerinde de kullanılacağı belirtildi. TRT ekibinde; kamerada Yüksel Sipka, seste Serkan Yavuz, ışıkta Murat Sipahi, Muhammet Ali Yüksel,  şaryoda Osman Baş, Kenan Ay, ulaşımda ise Abdültekim Tekin  ve Mehmet Özdemir yer alıyor.

 

trt,-salih-sahin-ile-karsi-tanitiyor-(2).jpgtrt,-salih-sahin-ile-karsi-tanitiyor-(4).jpg82649012_1208473432876745_809422750555832320_o.jpgtrt,-salih-sahin-ile-karsi-tanitiyor-(5).jpg

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!