Vekillerden Digor’a spor salonu ve gençlik merkezi

Kars milletvekilleri Ahmet Arslan ve Yunus Kılıç, Digor'a 250 kişi kapasiteli spor salonu ve gençlik merkezi yapımı ihalesinin 17 Ekim 2022’de yapılacağını bildirdi.
Vekillerden Digor’a spor salonu ve gençlik merkezi

Melih ŞAHİN

Arslan ve Kılıç yaptıkları açıklamada, daha önce Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile görüşüp destek sözü aldıkları ve yapımı için imzaların atıldığının müjdesini verdiler.

Digor Belediye Başkanı Nebi Kerenciler ve Kars Gençlik ve Spor İl Müdürü Nedim Aslan'ın katıldığı imza töreninin, Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik'in makamında gerçekleştirilmiş olduğunu hatırlatan Arslan ve Kılıç, Digor ilçemize iki önemli yatırım gerçekleştirilmek üzere 17 Ekim 2022’de Kars Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ihale edileceğini belirttiler.

Arslan ve Kılıç, yaptıkları ortak açıklamada; “Digor Belediyesi tarafından Kars Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne tahsisi yapılan 8.794,60M² arsa üzerine inşa edilecek olan 250 seyirci kapasiteli Kapalı Spor Salonu ve Gençlik Merkezini ihtiva eden spor kompleksi, gençlerimize ve tüm hemşehrilerimize hizmet verecektir. Spor kompleksinde, spor branşlarımızın antrenman ve müsabakaları yanı sıra sosyal ve kültürel faaliyetler, müzik, sanat, akıl zekâ, teknoloji ve inovasyon atölyeleri, sosyal sorumluluk ve gönüllülük projeleri, okuma ve eğlenme etkinlikleri gibi oldukça geniş ve zengin bir çeşitlilikte faaliyetler gerçekleştirilecektir. Gençlerimize ve tüm ilçemize hayırlı olsun” dediler.  

Arslan ve Kılıç, Kars’a olan himayelerinden dolayı başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, yakın ilgileri ve desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve Spor Toto Teşkilat Başkanı Sayın Bünyamin Bozgeyik’e, katkılarından dolayı Digor Belediye Başkanı NediKerencilere ve Kars Gençlik ve Spor İl Müdürü Nedim Aslan’a Kars halkı adına teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!