• 25 April 2019

Kars’ta çiftçilerin tarla sürümü başladı

Kars’ta havaların ısınmasıyla birlikte çiftçiler, tarlalarını sürmeye başladı

Bahar mevsiminin gelmesiyle birlikte çiftçiler de tarlalarını sürüp, ekin ekimi için ilk hazırlıklarını yapmak için tarlarının yolunu tuttu. Tarlalarını sürmeye başlayan çiftçiler, bir taraftan tarla sürerken, diğer taraftan da ekimlerini yapıyor.
Havaların ısınmasıyla birlikte tarlalarının yolunu tutan çiftçiler, güneşli ve sıcak havayı fırsat bilerek traktörleriyle tarlalarını sürüyor. Tarlarının sürme işlemi tamamlayan çiftçiler, arpa ve buğdaylarını ekiyor.
Kars’ta ekin, biçim zamanının kısa sürdüğünü ifade eden çiftçiler, “Kars’ta Nisan ayı itibariyle ekinlerimizi ekmeye başladık. Önce tarlalarımızı sürüyoruz. Ardından da ekimlerimizi yapıyoruz. Biliyorsunuz Kars’ta bahar ve yaz kısa sürüyoruz. Nisan ayındayız halen dağlarda kar var. Bugün yarın bahar yağmurları başlar, hazır havalar güneşli ve sıcak gidiyorken, biran evvel tarla işlerimizi bitirmek zorundayız” dediler.
Öte yandan Kars’ta çiftçilerin bahar mesaisi aralıksız sürdürüyor. Bazı çiftçiler ise imece usulüyle bir birlerine yardım ederek tarlalarını ekiyor.

kars’ta-ciftcilerin-tarla-surumu-basladi--(1).jpgkars’ta-ciftcilerin-tarla-surumu-basladi--(2).jpgkars’ta-ciftcilerin-tarla-surumu-basladi--(3).jpgkars’ta-ciftcilerin-tarla-surumu-basladi--(4).jpg

admin

Önceki Haber

İşaret ve uyarı levhaları tahrip ediliyor

Sonraki Haber

Kars’ta çiftçilerin tarla sürümü başladı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.