• 26 June 2019

Kars’ta iki Hilton oteli için imzalar atıldı

29 Mayıs’ta Ankara’dan Kars’a uğurlanacak olan Turistik Doğu Ekspresi, Kars’a turizmde büyük hareketlilik getirecek. Şehirde otel yatırımları da hız kazandı.

Yeni turistik ten Kars’ta turizm yatırımcılarını da harekete geçirdi. Yapılacak olan seferin ardından da seferlerin sürmesi beklenirken otel doluluk oranlarının fazla olmasından dolayı yeni çözüm arayışına giren turizmciler iki Hilton oteli için imza attılar.

Kars il kültür müdürü Doğanay, ” New Holland traktörlerinin sahibi Kars’ta 120 odalı Hampton by Hilton oteli yatırımı için imza attı. Turgutreis Grup da 160 odalı Duble Tree By Hilton otelinin yatırımcısı. Bu iki otel 2021’de açılacak”dedi. Aslen Karslı olan ve İstanbul’da yaşayan üç işadamının memleketine butik otel yatırımı yaptığını anlatan Doğanay, “Biri 6, biri 18, diğeri de 36 odalı bu oteller ekimde hizmete başlayacak” diye konuştu.

Ekpres turist sayısını yüzde 30 artıracak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy tarafından 29 Mayıs’ta Ankara’dan Kars’a uğurlanacak olan Turistik Doğu Ekspresi, Kars’ın turist sayısını yüzde 30 arttırması bekleniyor. 2018’de 135 bin kişinin konakladığı Kars, bu yıl hem mevcut ivmenin artması hem de yeni trenin katkısıyla 250 bin kişiyi ağırlamaya hazırlanıyor. Doğu Ekspresi’ne göre daha konforlu ve biletleri daha pahalı olan trenin şehre gelen turist niteliğini de artıracağı öngörülüyor. Ramazan ayı olmasına rağmen şehirdeki otellerin yüzde 70 dolu olduğunu belirten Kars İl Kültür Turizm Müdürü Hakan Doğanay, bayram sonrası bu oranın yüzde 90’ları bulacağını söyledi

 

 

 

 

admin

Önceki Haber

Eş Başkan Alaca kamuoyunu bilgilendirdi

Sonraki Haber

Kars Belediyesi eski idarecilerine soruşturma açıldı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.