• 25 April 2019

“Selim Tren İstasyonu turizme kazandırılmalı!”

“Selim Tren İstasyonu turizme kazandırılmalı!”

Kars’ın Selim ilçesinde, yıllar önce bir vatandaşın yaptığı ağaçlandırma çalışmaları, yöre halkına örnek gösteriliyor. Birçok vatandaş ve turizmci de; “Selim’de DDY istasyonu alanındaki ağaçlandırmayı turizme kazandırmaya çalışıyoruz. Bir vatandaşın, bu özel çalışması örnek alınmalıdır.”  dedi.

Selim’de DDY istasyonunda görevli bir tren istasyonu amirinin 1969 yılında başlattığı ağaçlandırma çalışması, günün konusu oldu. İstasyon çevresine, görevli tarafından, 14,000 fidan dikilmişti. Şimdi bu alan adeta yeşil bir ormanlık bölge haline geldi.

Selim’de cirit müsabakalarının ve ilçeyi tanıtıcı çalışmaların çekim haline gelen ağaçlık bölge, geçtiğimiz yıl da Selim Belediyesi’nce 15 yıllığına turizm ve koruma amaçlı kiralanmıştı.

Bahar mevsimi içinde bulunulması nedeniyle birçok vatandaş ve turizmci de; “Selim’de bir hayırsever görevlinin çalışması bize ışık tuttu. Bu zamana kadar her yıl ağaçlandırma çalışması yapılıyor; ama ortada bir varlık gözükmüyor. Kars turizmde, son yıllarda, turizmin uğrak bir yeri haline geldi. Bunu avantaja çevirmeliyiz. Ağaçlandırma için fidan dikiminden sonra fidanlar koruma altına alınmalıdır.” diye öneride bulundu.

admin

Önceki Haber

Sarıkamış’ta Kayak Sezonu Bitti

Sonraki Haber

Kars’ta Turizm Panelinde açıklama karmaşası yaşandı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.